2220Y6300560GCT
Mfr.Part #
2220Y6300560GCT
Description
CAP CER 56PF 630V C0G/NP0 2220
Capacitance :
56pF
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220Y6300560GCT
Knowles Syfer 2220Y6300560GCT
FlexiCap™ 56pF 630V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y6300560GCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2220Y6300560GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm