2220Y6300474KST
Mfr.Part #
2220Y6300474KST
Description
CAP CER AUTOMOTIVE
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Failure Rate :
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Product Status :
Active
Lead Spacing :
Lead Style :
Base Product Number :
2220Y
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.165" (4.20mm)
Height - Seated (Max) :
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
FlexiCap?
Features :
Soft Termination, High Voltage
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.47 µF
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Datasheets
2220Y6300474KST
Knowles Syfer 2220Y6300474KST
FlexiCap? 0.47 μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y6300474KST Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm).In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y6300474KST Features
a size/dimension of 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)