2220Y6300392MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y6300392MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3900PF 630V X7R 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
FlexiCap™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±20%
Feature :
Soft Termination
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Capacitance :
3900pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2220Y6300392MXT
Knowles Syfer 2220Y6300392MXT
FlexiCap™ 3900pF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y6300392MXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y6300392MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm