2220Y6300334JXT
Mfr.Part #
2220Y6300334JXT
Description
CAP CER 0.33UF 630V X7R 2220
ROHS3 Compliant
Length :
5.7mm
X7R 2R1
Max Operating Temperature :
125°C
Tape and Reel (TR)
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.33μF
Voltage - Rated :
630V
Dielectric :
X7R
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Depth :
5mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
2220Y6300334JXT
Knowles Syfer 2220Y6300334JXT
FlexiCap™ 0.33μF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y6300334JXT Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
2220Y6300334JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm