2220Y6300332KXT
Mfr.Part #
2220Y6300332KXT
Description
CAP CER 3300PF 630V X7R 2220
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
630V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
3300pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Feature :
Soft Termination
Datasheets
2220Y6300332KXT
Knowles Syfer 2220Y6300332KXT
FlexiCap™ 3300pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y6300332KXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
2220Y6300332KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm