2220Y6300272MXT
Mfr.Part #
2220Y6300272MXT
Description
CAP CER 2700PF 630V X7R 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
2700pF
Datasheets
2220Y6300272MXT
Knowles Syfer 2220Y6300272MXT
FlexiCap™ 2700pF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y6300272MXT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
2220Y6300272MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm