2220Y6300272FCT
Mfr.Part #
2220Y6300272FCT
Description
CAP CER 2700PF 630V C0G/NP0 2220
Ceramic Capacitors
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
2700pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
2220Y6300272FCT
Knowles Syfer 2220Y6300272FCT
FlexiCap™ 2700pF 630V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y6300272FCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y6300272FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm