2220Y6300271FCT
Mfr.Part #
2220Y6300271FCT
Description
CAP CER 270PF 630V C0G/NP0 2220
Capacitance :
270pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
2220Y6300271FCT
Knowles Syfer 2220Y6300271FCT
FlexiCap™ 270pF 630V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y6300271FCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y6300271FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm