2220Y6300223JXT
Mfr.Part #
2220Y6300223JXT
Description
CAP CER 0.022UF 630V X7R 2220
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
0.022µF
Datasheets
2220Y6300223JXT
Knowles Syfer 2220Y6300223JXT
FlexiCap™ 0.022μF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y6300223JXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
2220Y6300223JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm