2220Y6300183KXT
Mfr.Part #
2220Y6300183KXT
Description
CAP CER 0.018UF 630V X7R 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.018μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±10%
Datasheets
2220Y6300183KXT
Knowles Syfer 2220Y6300183KXT
FlexiCap™ 0.018μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y6300183KXT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
2220Y6300183KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm