2220Y6300180FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y6300180FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 18PF 630V C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
630V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Capacitance :
18pF
Datasheets
2220Y6300180FCT
Knowles Syfer 2220Y6300180FCT
FlexiCap™ 18pF 630V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y6300180FCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2220Y6300180FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm