2220Y6300120JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y6300120JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 12PF 630V C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
12pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Tolerance :
±5%
Series :
FlexiCap™
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
630V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
2220Y6300120JCT
Knowles Syfer 2220Y6300120JCT
FlexiCap™ 12pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y6300120JCT Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2220Y6300120JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm