2220Y6300102JXT
Mfr.Part #
2220Y6300102JXT
Description
CAP CER 1000PF 630V X7R 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1000pF
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
2220Y6300102JXT
Knowles Syfer 2220Y6300102JXT
FlexiCap™ 1000pF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y6300102JXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220Y6300102JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm