2220Y6300100FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y6300100FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 630V C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±1%
Capacitance :
10pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220Y6300100FCT
Knowles Syfer 2220Y6300100FCT
FlexiCap™ 10pF 630V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y6300100FCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y6300100FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm