2220Y5K00820KCT
Mfr.Part #
2220Y5K00820KCT
Description
CAP CER 82PF 5KV C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
82pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Datasheets
2220Y5K00820KCT
Knowles Syfer 2220Y5K00820KCT
FlexiCap™ 82pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y5K00820KCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220Y5K00820KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm