2220Y5K00680FCT
Mfr.Part #
2220Y5K00680FCT
Description
CAP CER 68PF 5KV C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
68pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y5K00680FCT
Knowles Syfer 2220Y5K00680FCT
FlexiCap™ 68pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y5K00680FCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2220Y5K00680FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm