2220Y5K00471KXT
Mfr.Part #
2220Y5K00471KXT
Description
CAP CER 470PF 5KV X7R 2220
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Datasheets
2220Y5K00471KXT
Knowles Syfer 2220Y5K00471KXT
FlexiCap™ 470pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y5K00471KXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y5K00471KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm