2220Y5K00471JXT
Mfr.Part #
2220Y5K00471JXT
Description
CAP CER 470PF 5KV X7R 2220
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
470pF
Datasheets
2220Y5K00471JXT
Knowles Syfer 2220Y5K00471JXT
FlexiCap™ 470pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y5K00471JXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y5K00471JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm