2220Y5K00331FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y5K00331FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 5KV C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
FlexiCap™
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
330pF
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Tolerance :
±1%
Applications :
Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2220Y5K00331FCT
Knowles Syfer 2220Y5K00331FCT
FlexiCap™ 330pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y5K00331FCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
2220Y5K00331FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm