2220Y5000680GCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y5000680GCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 68PF 500V C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
68pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±2%
Series :
FlexiCap™
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Voltage - Rated :
500V
Feature :
Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y5000680GCT
Knowles Syfer 2220Y5000680GCT
FlexiCap™ 68pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y5000680GCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y5000680GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm