2220Y5000474KXT
Mfr.Part #
2220Y5000474KXT
Description
CAP CER 0.47UF 500V X7R 2220
Boardflex Sensitive
Case Code (Metric) :
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Depth :
5mm
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.47µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Height :
4.2mm
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
ROHS3 Compliant
Voltage :
500V
Datasheets
2220Y5000474KXT
Introducing Ceramic Capacitors Knowles Syfer 2220Y5000474KXT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:2220 (5750 Metric), Voltage:500V, 2220Y5000474KXT pinout, 2220Y5000474KXT datasheet PDF, 2220Y5000474KXT amp .Beyond Ceramic Capacitors Knowles Syfer 2220Y5000474KXT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Knowles Syfer 2220Y5000474KXT
FlexiCap™ 0.47μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)