2220Y5000222FCT
Mfr.Part #
2220Y5000222FCT
Description
CAP CER 2200PF 500V C0G/NP0 2220
Ceramic Capacitors
Published :
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
2200pF
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220Y5000222FCT
Knowles Syfer 2220Y5000222FCT
FlexiCap™ 2200pF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y5000222FCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2220Y5000222FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm