2220Y5000221JXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y5000221JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 500V X7R 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
Soft Termination
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
500V
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
220pF
Datasheets
2220Y5000221JXT
Knowles Syfer 2220Y5000221JXT
FlexiCap™ 220pF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y5000221JXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
2220Y5000221JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm