2220Y5000220FCT
Mfr.Part #
2220Y5000220FCT
Description
CAP CER 22PF 500V C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
22pF
Datasheets
2220Y5000220FCT
Knowles Syfer 2220Y5000220FCT
FlexiCap™ 22pF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y5000220FCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y5000220FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm