2220Y5000182FCT
Mfr.Part #
2220Y5000182FCT
Description
CAP CER 1800PF 500V C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1800pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
500V
Surface Mount, MLCC
Published :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y5000182FCT
Knowles Syfer 2220Y5000182FCT
FlexiCap™ 1800pF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y5000182FCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2220Y5000182FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm