2220Y5000153JXT
Mfr.Part #
2220Y5000153JXT
Description
CAP CER 0.015UF 500V X7R 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.015µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
2220Y5000153JXT
Knowles Syfer 2220Y5000153JXT
FlexiCap™ 0.015μF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y5000153JXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220Y5000153JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm