2220Y5000152KCT
Mfr.Part #
2220Y5000152KCT
Description
CAP CER 1500PF 500V C0G/NP0 2220
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1500pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y5000152KCT
Knowles Syfer 2220Y5000152KCT
FlexiCap™ 1500pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y5000152KCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2220Y5000152KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm