2220Y5000152FCT
Mfr.Part #
2220Y5000152FCT
Description
CAP CER 1500PF 500V C0G/NP0 2220
1 (Unlimited)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1500pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
2220Y5000152FCT
Knowles Syfer 2220Y5000152FCT
FlexiCap™ 1500pF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y5000152FCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y5000152FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm