2220Y5000125KXTWS2
Mfr.Part #
2220Y5000125KXTWS2
Description
CAP CER 1.2UF 500V X7R 2220
Capacitance :
1.2μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.177 4.50mm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±10%
Series :
StackiCap™
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Knowles Syfer 2220Y5000125KXTWS2
StackiCap™ 1.2μF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y5000125KXTWS2 Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
2220Y5000125KXTWS2 Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm