2220Y5000123KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y5000123KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.012UF 500V C0G 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Series :
FlexiCap™
Applications :
Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
500V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Capacitance :
0.012µF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220Y5000123KCT
Knowles Syfer 2220Y5000123KCT
FlexiCap™ 0.012μF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y5000123KCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220Y5000123KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm