2220Y5000123FCT
Mfr.Part #
2220Y5000123FCT
Description
CAP CER 0.012UF 500V C0G 2220
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
500V
Soft Termination
Published :
Capacitance :
0.012µF
Datasheets
2220Y5000123FCT
Knowles Syfer 2220Y5000123FCT
FlexiCap™ 0.012μF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y5000123FCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y5000123FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm