2220Y5000122MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y5000122MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1200PF 500V X7R 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
FlexiCap™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
1200pF
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
2220Y5000122MXT
Knowles Syfer 2220Y5000122MXT
FlexiCap™ 1200pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y5000122MXT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
2220Y5000122MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm