2220Y5000105MXTWS2
Mfr.Part #
2220Y5000105MXTWS2
Description
CAP CER 1UF 500V X7R 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Series :
StackiCap™
Thickness (Max) :
0.177 4.50mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
1μF
Voltage - Rated :
500V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Knowles Syfer 2220Y5000105MXTWS2
StackiCap™ 1μF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y5000105MXTWS2 Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
2220Y5000105MXTWS2 Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm