2220Y5000105MJTWS2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y5000105MJTWS2
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1UF 500V X7R 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
1μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±20%
Feature :
Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
StackiCap™
Thickness (Max) :
0.177 4.50mm
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Knowles Syfer 2220Y5000105MJTWS2
StackiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 1muF