2220Y4K00681KXT
Mfr.Part #
2220Y4K00681KXT
Description
CAP CER 680PF 4KV X7R 2220
Boardflex Sensitive
Composition :
Ceramic
Dielectric :
X7R
2220 (5750 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Capacitance :
680pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Weight :
480.014126mg
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated DC :
4kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
2220Y4K00681KXT
Knowles Syfer 2220Y4K00681KXT
FlexiCap™ 680pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y4K00681KXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 4kV.
2220Y4K00681KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 4kV