2220Y4K00681JXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y4K00681JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 4KV X7R 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Series :
FlexiCap™
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
680pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
2220Y4K00681JXT
Knowles Syfer 2220Y4K00681JXT
FlexiCap™ 680pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y4K00681JXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
2220Y4K00681JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm