2220Y4K00471KCT
Mfr.Part #
2220Y4K00471KCT
Description
CAP CER 470PF 4KV C0G/NP0 2220
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Capacitance :
470pF
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y4K00471KCT
Knowles Syfer 2220Y4K00471KCT
FlexiCap™ 470pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y4K00471KCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2220Y4K00471KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm