2220Y4K00392MXT
Mfr.Part #
2220Y4K00392MXT
Description
CAP CER 3900PF 4KV X7R 2220
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Capacitance :
3900pF
Datasheets
2220Y4K00392MXT
Knowles Syfer 2220Y4K00392MXT
FlexiCap™ 3900pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y4K00392MXT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
2220Y4K00392MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm