2220Y4K00331KXT
Mfr.Part #
2220Y4K00331KXT
Description
CAP CER 330PF 4KV X7R 2220
Stock
75
In Stock :
75
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Soft Termination
Voltage - Rated DC :
4kV
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Depth :
5mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Series :
FlexiCap™
Height :
4.2mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage :
4kV
Composition :
Ceramic
Case Code (Metric) :
5750
Dielectric :
X7R
Capacitance :
330pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Case Code (Imperial) :
2220
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
480.014126mg
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y4K00331KXT
Introducing Ceramic Capacitors Knowles Syfer 2220Y4K00331KXT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Package / Case:2220 (5750 Metric), Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Voltage:4kV, 2220Y4K00331KXT pinout, 2220Y4K00331KXT datasheet PDF, 2220Y4K00331KXT amp .Beyond Ceramic Capacitors Knowles Syfer 2220Y4K00331KXT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Knowles Syfer 2220Y4K00331KXT
FlexiCap™ 330pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y4K00331KXT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 4kV Volts DC - Rated DC.
2220Y4K00331KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 4kV