2220Y4K00272JXT
Mfr.Part #
2220Y4K00272JXT
Description
CAP CER 2700PF 4KV X7R 2220
Tolerance :
±5%
Capacitance :
2700pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Datasheets
2220Y4K00272JXT
Knowles Syfer 2220Y4K00272JXT
FlexiCap™ 2700pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y4K00272JXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220Y4K00272JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm