2220Y4K00221KXT
Mfr.Part #
2220Y4K00221KXT
Description
CAP CER 220PF 4KV X7R 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
220pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y4K00221KXT
Knowles Syfer 2220Y4K00221KXT
FlexiCap™ 220pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y4K00221KXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y4K00221KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm