2220Y4K00221FCT
Mfr.Part #
2220Y4K00221FCT
Description
CAP CER 220PF 4KV C0G/NP0 2220
Capacitance :
220pF
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220Y4K00221FCT
Knowles Syfer 2220Y4K00221FCT
FlexiCap™ 220pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y4K00221FCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y4K00221FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm