2220Y4K00182KXT
Mfr.Part #
2220Y4K00182KXT
Description
CAP CER 1800PF 4KV X7R 2220
Capacitance :
1800pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220Y4K00182KXT
Knowles Syfer 2220Y4K00182KXT
FlexiCap™ 1800pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y4K00182KXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
2220Y4K00182KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm