2220Y4K00181KCT
Mfr.Part #
2220Y4K00181KCT
Description
CAP CER 180PF 4KV C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
180pF
Tolerance :
±10%
Datasheets
2220Y4K00181KCT
Knowles Syfer 2220Y4K00181KCT
FlexiCap™ 180pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y4K00181KCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2220Y4K00181KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm