2220Y4K00151KCT
Mfr.Part #
2220Y4K00151KCT
Description
CAP CER 150PF 4KV C0G/NP0 2220
Capacitance :
150pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220Y4K00151KCT
Knowles Syfer 2220Y4K00151KCT
FlexiCap™ 150pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y4K00151KCT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
2220Y4K00151KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm