2220Y4K00122KXT
Mfr.Part #
2220Y4K00122KXT
Description
CAP CER 1200PF 4KV X7R 2220
Capacitance :
1200pF
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220Y4K00122KXT
Knowles Syfer 2220Y4K00122KXT
FlexiCap™ 1200pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y4K00122KXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220Y4K00122KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm