2220Y4K00102KXT
Mfr.Part #
2220Y4K00102KXT
Description
CAP CER 1000PF 4KV X7R 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1000pF
Datasheets
2220Y4K00102KXT
Knowles Syfer 2220Y4K00102KXT
FlexiCap™ 1000pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y4K00102KXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y4K00102KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm