2220Y4K00101JCT
Mfr.Part #
2220Y4K00101JCT
Description
CAP CER 100PF 4KV C0G/NP0 2220
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
100pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y4K00101JCT
Knowles Syfer 2220Y4K00101JCT
FlexiCap™ 100pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y4K00101JCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2220Y4K00101JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm