2220Y4K00101GCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y4K00101GCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 4KV C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Series :
FlexiCap™
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
100pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220Y4K00101GCT
Knowles Syfer 2220Y4K00101GCT
FlexiCap™ 100pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y4K00101GCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2220Y4K00101GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm