2220Y3K00561GCT
Mfr.Part #
2220Y3K00561GCT
Description
CAP CER 560PF 3KV C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
560pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y3K00561GCT
Knowles Syfer 2220Y3K00561GCT
FlexiCap™ 560pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y3K00561GCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y3K00561GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm